Polecane

Myśli od autora

Czy serwis forda w warszawie to to samo co serwis forda warszawa? Wydaje się być podobne ale na to pytanie odpowie auto koncern. Druga sprawa to najtańszy nowy samochód wypoleruje na glanc zymol marka premium auto na blask poznań. I tu wielkie uznanie za wykonywaną pracę.

Kalendarzyk

Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Przebieg samochodu

Dla wielu podczas zakupu auta używane najważniejszym czynnikiem jaki sprawia, że decydujemy się dany model auta jest jego przebieg. Oczywiście to nie powinien być główny wyznacznik tego jaki samochód kupimy, jednak warto wiedzieć czy sprzedawca samochodu nie chce nam wcisnąć auta używane które ma już grubo ponad trzysta tysięcy kilometrów na liczniku, kiedy jego licznik pokazuje dopiero liczbę dwustu tysięcy. Każde oszustwo zostawia ślad. Dla początkujących domatorów mechaników trudno jest określić czy takim samochód był potocznie „kręcony“, jednak doświadczony mechanik samochodowy jest w stanie łatwo określić czy licznik w danym samochodzie był podkręcany. W nowych samochodach montowane są czarne skrzynki które rejestrują każdą podjętą decyzje w naszym samochodzie. A więc na podstawie tych danych oraz statystki łatwo można powiedzieć, czy dany samochód nie był kręcony. Oczywiście łatwo do takiego wniosku dojść również przy pomocy samego wyglądu samochodu, gdyż jego zbyt duże zużycie pozwala jasno określić czy było przy nim coś majstrowane.

  • Holowanie przyczepek

Wiele osób które posiada prawo jazdy kategorii B uważa, że mogą holować już każdego rodzaju przyczepki w swoich autach. Jest to nie do końca prawda, gdyż w polskim prawie istnieje wiele przepisów które jasno określają w jaki sposób można holować przyczepki. Można ciągnąc przyczepki które nie przekraczają wagi trzy czwarte tony. Dzięki temu wielu kierowców nie musi robić oddzielnych praw jazdy tylko po to, żeby móc ciągnąc przyczepki. Dziś przepisy zmieniają się co jakiś czas dlatego powinniśmy stale ja śledzić i wiedzieć mniej więcej kiedy one się zmieniają i czego dotyczą. Podczas ładowania przyczepki warto pamiętać aby ładunek równomiernie umieścić na przyczepce. Najcięższe rzeczy powinniśmy przewozić dokładnie nad osią przyczepki tak aby nacisk nie powodował uszkodzeń w samochodzie. Podczas holowania przyczepki musimy sobie zdać sprawę, że długość kierowanego przez nas pojazdu wydłużyła się i podczas manewrowania musimy to mieć na uwadze. Najlepiej jest nieco poćwiczyć przed wyjazdem z przyczepką.

Comments are closed.